Baselworldbasel 2013-chopard Racing Temperament L.U.C Engine One H

Techniczny, arystokratyczny i sportowy zegarek L.U.C Engine One H jest estetycznie perfekcyjnym połączeniem maszyn samochodowych i doskonałego zegarmistrzostwa. Przetwarzanie samodzielnie wykonanego ruchu tourbillon jest podobne do przetwarzania w silniku. Ustawienie w poziomie przypomina wyścigowy pulpit. Dzięki walorom estetycznym, praktycznym funkcjom i precyzyjnemu wyczuciu czasu Chopard przez wiele lat pogłębiał bliskie relacje ze światem wyścigowym.

Chopard od wielu lat utrzymuje i pogłębia bogate i głębokie więzi między przemysłem motoryzacyjnym i zegarmistrzowskim. Zegarek L.U.C ENGINE ONE H pokazuje entuzjazm Choparda do rywalizacji i szacunek dla wartości doskonałości i szczęścia. To nie jest silnik z podwójnym turbodoładowaniem V10 w obudowie ze stopu aluminium, ale zegarek z tytanową kopertą i „napędzany” ręcznie nakręcanym mechanizmem tourbillon. Chociaż funkcje są różne, temperament i zabawa są bardzo podobne.
Najlepsze wyrażenie dwóch struktur mechanicznych
Ten chronograf, zaprojektowany i wyprodukowany przez Chopard Watch Factory w Fleurier w Szwajcarii, to model L.U.C 04.02-L. Otwarty ruch przypomina wloty powietrza w samochodzie wyścigowym. Głowica cylindra silnika stanowiła inspirację dla grawerowanych rowków mostka po stronie tarczy. Dla potrzeb funkcjonalnych most stał się właściwie częścią podstawy ruchowej. Ruch jest widoczny z obu stron zegarka przez szafirową powierzchnię kryształu. Matowe i merceryzowane powierzchnie, odchylone łuki i wpuszczone powierzchnie podkreślają dążenie do kształtu i zaawansowaną ergonomię.
L.U.C ENGINE ONE H wyświetla czas w niezwykle przejrzysty i idealny sposób. Wskazania godzin i minut są wyśrodkowane, a wskaźnik rezerwy mocy znajduje się po lewej stronie tarczy, podobnie jak wskaźnik paliwa w samochodzie. Mała sekundnik nad tourbillon znajduje się po prawej stronie tarczy, jak obrotomierz. Pięcio-liniowy skórzany pasek ze skóry aligatora przypomina fotele samochodowe z lat 60. i 70., pokazując szczegółowo doskonałość Choparda.

Interpretowanie zegarka samochodem
Zegarek L.U.C Engine One H jest wyposażony w silnik (silnik mechaniczny zamiast silnika spalinowego) i ma tylko jeden cylinder (tourbillon) umieszczony pionowo. Górna pokrywa cylindra jest szczelinowa (mostek stołowy) i jest wykonana ze stali nierdzewnej zamiast aluminium. Stabilna liczba obrotów silnika wynosi 480 obrotów na minutę (czyli 28 800 razy na godzinę lub 4 Hz). Aby zoptymalizować wydajność, generator obraca się wokół swojej osi wewnętrznej (tourbillon). Jest również wyposażony w przekładnię (przekładnię zębatą). Zbiornik paliwa (sprężyna lufy) może zagwarantować 60 godzin niezależnej pracy (rezerwa mocy). Otwór zbiornika paliwa (korona) jest powiększony, aby ułatwić tankowanie na czas (nawijanie i synchronizację) na torze. Jego działanie (dokładność) zostało potwierdzone przez niezależną agencję (Swiss Official Observatory lub COSC). Silnik (ruch L.U.C 04.02-L) jest umieszczony na amortyzatorze (konstrukcja silentbloku), aby zapobiec uderzeniu. Korpus (obudowa) z tytanu sprawia, że ​​jest lżejszy, odporny na zarysowania i podwójnie kompatybilny.
Jeśli zegarek L.U.C ENGINE ONE H zostanie obrócony o 90 stopni, wygląd zegarka zmienia się w dowolnym momencie, a kierunek jego ruchu nie zmienia się. W wyniku poszukiwań estetycznych i rygorystycznych maszyn zegarek ten wykroczył poza metaforę samochodu. Po raz kolejny potwierdza głębokie powiązanie Choparda ze światem wyścigów i nieustanne dążenie do precyzyjnego pomiaru czasu.

Specyfikacje techniczne
Obudowa: Matowa / polerowana obudowa tytanowa
Średnica całkowita: 44,50 mm
Szerokość: 35,00 mm
Grubość: 10,35 mm
Wodoodporność: 50 metrów
Korona tytanowa: 9,00 mm
 Z przodu iz tyłu szafirowa powierzchnia z powłoką antyrefleksyjną
 Przykręcana otwarta obudowa z powrotem
Ruch:
• Ręcznie zwijany mechanizm tourbillon: L.U.C 04.02-L
• Rozmiar: 34,00 x 25,90 mm
• Grubość: 6,10 mm
• Liczba klejnotów: 29
• Częstotliwość wibracji: 28 800 razy / godzinę (4 Hz)
• Beczka
• Rezerwa mocy: 60 godzin
• Oficjalna certyfikacja szwajcarskiego obserwatorium (COSC)
Tarcza i wskazówki:
• Pokryte rodem rakietowe szpiczaste rakietowe wskazówki godzin i minut pokryte powłoką Superluminova
• Mały czerwony sekundnik
• Pokryte rodem czarne dłonie rezerwy mocy pokryte czerwoną Superluminova
• Wytłoczone czarne znaczniki godzin
Funkcja i wyświetlacz:
• Wyśrodkowany wyświetlacz godziny i minut
• Małe sekundy przy 3 godzinie
• Wskaźnik rezerwy mocy o godzinie 9
Pasek i klamra:
• Ręcznie szyty czarny pasek ze skóry krokodyla wyłożony brązową owalną skórą krokodyla
• Klamra ze stali tytanowej
Model: 168560-3001-Titanium-edycja limitowana: 100 sztuk