Świętujemy Ruch Stulecia Nomos Wprowadza Na Rynek Zegarek Orion De Stijl Limited

Aby uczcić stulecie holenderskiego ruchu w stylu holenderskim (Dutch De Stijl), NOMOS wprowadził nowy zegarek Orion De Stijl, ograniczony do 100 sztuk.

   Obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma średnicę 38 mm, jest wyposażona w szafirowy kryształ i tylną konstrukcję. Wyposażony w niemiecki mechanizm ręcznego nawijania Alpha z 17 klejnotami, 21 600 wibracji / godzinę (3 Hz), niebieskie śruby, rubinowe i żółte koło wyważające, które może zapewnić 43 godziny rezerwy mocy.

   Biała tarcza jest posrebrzana i ozdobiona ciemnymi czarnymi wskazówkami godzinnymi i minutowymi w kształcie ołówka. Mała druga tarcza znajduje się powyżej pozycji godziny 6. Długość i waga skali godzinowej są różne. Posiada skórzany pasek z podkowy Cordween firmy Horween z klamrą ze stali nierdzewnej.

   Szkoła stylów, założona w 1917 roku, znana jest również jako neo-plastyczność i jest jedną z najbardziej wpływowych sztuk współczesnych w Holandii. Szkoła stylów opowiada się za porzucaniem naturalnych form i kolorów oraz wykonywaniem abstrakcyjnych form artystycznych. Przedstawicielami są Theo Van Dusburg, Pete Mondrian i Ritter Wild.